top of page
Machine for Nothing Hiçbirşey için bir makine
2016

Hiçbir işe yaramayan bir alet.

1km elektrik kablosu kendi etrafına sarılı ve ucunda priz bağlı.

Ancak şebekeye bağlanırsa hiçbir şey olmuyor.

 

Kablo, kağıt, tutkal, priz

75x75cm

Özgürlük/Go On Freedom/Go On

2014

En azından daha temiz oksijeni soluyan ciğerleri sayesinde umudu zenginleşti, kovuğun dışındaki oksijen temizdi, doğa halen ve halen yaşayabilirdi. Nefes almasını sağlayan deliğin etrafını onlarca kez yumrukladı; ne var ki kırmayı ve cehenneme dönmüş doğaya ulaşmayı bir türlü başaramadı. Pes etmeden kanlı elleriyle vurmaya devam etti. Sağ eli acıdıkça, sol eliyle vuruyor ve parmak uçlarından dökülen kanlar kovuğun girintilerinden aşağıya doğru akarak zemindeki betona hızla ulaşıyordu. Vurdukça kan kaybediyor, başı dönüyor; ayakları ve bacaklarının takati biterken alnından damlayan bir iki damla ter göz bebeklerinin üzerine çöreklenmiş kara lekeleri yakarak temizliyordu. Zaten bu acı felaketten darbe üstüne darbe alan ağaç, bir de nedensizce koruduğu Amaçsız çocuğun sonsuz darbelerine maruz kalıyor, direnci iyice kırılıyordu. Vurdukça içi parçalanan ağaç dışarıya doğru büküldükçe, daha sert vuruyordu. Arka arkaya onlarca yumruk savurdu ağaca. Ağacın ilk önce dış kabuğu, sonra içindeki açık renkli bölümü çatırdadı ve sonra kolayca parçalandı. Kanlı yumruklarıyla açtığı deliğin içinden geçebilmek için daha fazla genişletmesi gerekiyordu; çünkü şu an sadece kafası geçebilirdi. Elleriyle tekrar vurdu, parmak uçlarıyla kopardı ve en sonunda sıkışma tehlikesi olsa da geçebilecek kadar yer açınca, ilk önce kafasını ve kollarını dışarıya çıkararak ağaca sarıldı. Arkaya ve öne dayadığı ayaklarını bir harekette birleştirerek arkaya attı ve iki büklüm hale gelen bedenini tüm gücüyle deliğe doğru itti. Omuzları paramparça olmuş deliğe sıkıştı. Üzerindeki gömleği yırtıp omzunu kanlar içinde bırakacağını bilmesine rağmen itti kendini. Omuzları da geçtikten sonra, kalan son enerjisini bedenini dışarı itmeye adadı ve aşağıya doğru düşmeye başladığı anda kendini, bu işi sanki spor için yapıyormuşçasına özgür ve mutlu hissetti. Birkaç metrelik özgürlük uçuşu sırasında gözleri bile yaşardı ve akan birkaç damla o yere düşmeden önce betona değiverdi. İlk damla yere dokunur dokunmaz yayılmaya, betonu sakinleştirmeye başladı. Diğer birkaç damla da ilk gözyaşına eşlik ederek, o katı ve kırılmaz betonu sert bir yastığa çevirdi ve hep beraber Amaçsız çocuğun saliseler sonraki düşüşünü en az zararla atlatmasını sağladılar. (Amaçsız Çocuk, Sayfa 74)

 

120x80 cm

Karışık teknik Mixed media

Kaplanmış Çerçeve

2013

40x80 cm

Çerçeve üzeri ip kaplama

İsimsiz Untitled

2014

80x100 cm

Karışık teknik Mixed media

"Yapışkan" serisi

2011

Yapışkan I

A4 kağıt, tutkal

Yapışkan II

A4 kağıt, tutkal

Yapışkan III

A4 kağıt, tutkal

Yapışkan V

A4 kağıt, tutkal

Yapışkan IV

A4 kağıt, tutkal

Atatürk

2009

Sokaklara yapılan stencil ve grafitiler yönetimler tarafından en hızlı biçimde silinmeye ve yok edilmeye çalışılmakta.

Ancak sokağa Atatürk’ün bir stencilini yapınca kimse dokunmuyor. 

United States of Coca Cola

2009

Bu bayrağın üzerindeki yıldızlar Coca Cola’nın dünyada bulunduğu ülkeleri temsil ediyor.

Coca Cola için dünya tek bir ülke, tek bir merkeze bağlı, 252 adet eyaletten oluşuyor.

100x70 cm

Siyah beyaz baskı

Detay

Hesap Tutkusu

2008

İki parçalı “karmaşık ve basit ” heykel serisinin birincisi. Matematiksel hesaplar ile oluşmuş, birbirine geçmeli parçalardan oluşan karton heykel. Heykel, bütünü oluşturan küçük parçaların boyutlarına göre şekillendi.  

 

45x68 cm

Karton kağıt

 

Basit Hesap

2008

İki parçalı heykel serisinin ikincisi. Bu heykelin tekniğinde matematik hesapları yapılmadı. Hesap edilmemişti, ancak hesaplamış gibi bir sonuç çıktı.

 

 

Ütopik Şehir

2007

Tamamen beyaz, lekesiz, az evli bir şehir tasavvuru. Bugün bu bölge rengarenk, sıkışık pek temiz değil ve dolu.

 

200x250cm

Strafor

 

Vida

2006

Sürreya Operası kapatıldığında yıkılacağı korkusu ile yapılmış olan tek kişilik bir eylem çalışması. Operanın duvarına yapıştırılmış çekiç, el ve vida fotokopileri ile hazırlanmış proje binanın korunması gerektiğine işaret ediyor. Tek bir çivinin bile çakılmamasını savunuyor.

 

Fotokopi ve zamk

 

bottom of page